16. kuruluşlar arası Masa tenisi Türkiye şampiyonası Samsun´un ev sahipliğinde 21-24 Temmuz 2018 tarihleri arasında Batı Park Okçuluk Spor Salonunda düzenlendi. 24 Temmuz 2018 oynanan yarı final, final ve üçüncülük, dördüncülük maçlarının ardından düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

İlk adım Okçuluk Tesisleri´nde Süper Lig’te 12 takım, 1. Lig’te 48 takım ve Kadınlar Liginde 12 takımın, 300 sporcuyla katıldığı yarışmada, Süper Lig kategorisinde Düzce ekibi Divapan Spor Kulübü şampiyon olurken, Ankara Türk Telekom ikinci, İstanbul Alarko Alsim üçüncü ve İstanbul İzocam dördüncü olmuştur.

İlk adım Okçuluk Tesisleri´nde Süper Lig’te 12 takım, 1. Lig’te 48 takım ve Kadınlar Liginde 12 takımın, 300 sporcuyla katıldığı yarışmada, Süper Lig kategorisinde Düzce ekibi Divapan Spor Kulübü şampiyon oldu.
İlk adım Okçuluk Tesisleri´nde Süper Lig’te 12 takım, 1. Lig’te 48 takım ve Kadınlar Liginde 12 takımın, 300 sporcuyla katıldığı yarışmada, Süper Lig kategorisinde Düzce ekibi Divapan Spor Kulübü şampiyon oldu.

1. Lig Erkeklerde Kocaeli temsilcisi Pimsa şampiyon olarak, Ankara Aca Metal ikinci, Trabzon Büyükşehir Belediyesi üçüncü, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü dördüncü olarak süper lig’e yükseldiler.

Kadınlar Lig´in de ise Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü şampiyonluk kupasına uzandı. Ankara Hayvancılık Genel Müdürlüğü ikinci, İstanbul Türk Hava Yolları üçüncü ve İstanbul Güreli Yeminli MM dördüncü sırayı aldılar.

1. Lig Erkeklerde şampiyon olan Kocaeli ekibi Pimsa Spor Kulübü, ikinci olan Ankara Temsilcisi Aca Metal Spor Kulübü, üçüncü olan Trabzon Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve dördüncü olan Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Spor Kulübü Süper Lig´e yükselme sevinci yaşadı.

Dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Sn. Ahmet Güral Karayılmaz, TMTF Genel Sekreteri Sn. Zafer Altuntaş, İlkadım Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sn. Murat Turan, Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve Samsun Masa Tenisi İl Temsilcisi Sn. Osman Abanoz, TMTF Kuruluşlar Kurulu Başkanı Sn. Şener Filiz, Samsun Masa Tenisi il temsilcisi yardımcısı Sn. Vedat Demirci, TMTF MHK üyesi Sn. Nuri Akın, ve Sn. Veliddin Kırlı taktim etti.

2018 YILI KURULUŞLAR LİGİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI DERECEYE GİREN TAKIMLAR

SÜPER LİG ERKEKLER

1- DİVAPAN -DÜZCE
2- TÜRK TELEKOM -ANKARA
3- ALSİM ALARKO -İSTANBUL
4- İZOCAM -İSTANBUL
5- İGDAŞ-B -İSTANBUL
5- THY -İSTANBUL
5- BARO -KONYA
5- ATAKUM HALK EĞTİM MRK. -SAMSUN
9- İGDAŞ -İSTANBUL
9- NOVARTİS -KOCAELİ
9- TİGEM -ANKARA
9- ENERJİ BAKANLIĞI -ANKARA

1.LİG ERKEKLER

1- PİMSA -KOCAELİ
2- ACA METAL -ANKARA
3- BÜYÜK ŞEHİR BEL. -TRABZON
4- ORMAN BÖLGE MÜD. -ARTVİN
5- ANADOLUBANK -SAMSUN
5- SUNAR GRUP -ADANA
5- MİGROS -İZMİR
5- 1. HAVA İKMAL BAKIM MRK. -ESKİŞEHİR
9- SODA SANAYİİ -MERSİN
9- ADANA YMM ODASI -ADANA
9- KBS -KOCAELİ
9- MERSEN -KOCAELİ
9- 100. YIL ÜNİVERSİTESİ -VAN
9- YAKAR TEKSTİL -İSTANBUL
9- MAKİNA MÜHENDİSLERİ OD. -TRABZON
9- GHSİM -RİZE

KADINLAR LİGİ

1- GHSİM -ZONGULDAK
2- HAYGEM -ANKARA
3- TÜRK HAVA YOLLARI -İSTANBUL
4- GÜRELİ YMM -İSTANBUL
5- SAĞLIK BAKANLIĞI -ANKARA
6- İL HALK EĞİTİM MERK. -BİTLİS
7- ASSİTT REHBERLİK -GİRESUN
8- PAMUKKALE ÜNV. HASTANESİ -DENİZLİ
9- ENERJİ BAKANLIĞI -ANKARA
10- AİLE ve SOSYAL POL. MERK. -EDİRNE
11- GUATIR ARAŞTIRMA ve EĞİTİM HAST. -RİZE
12- İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ -EDİRNE