Belarusun başkenti Minsk kentinde düzenlenen U21 Avrupa Şampiyonası´nda İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler Çift Erkeklerde Avrupa Şampiyonu oldu.
Şampiyonanın son gününde Çift Erkeklerde; İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler ikilisi, yarı final maçında Rus Konstantin Chernov/Artur Abusev çiftini 5-11, 11-7, 11-8 ve 11-6´lık setlerden sonra 3-1 yenerek adlarını finale yazdırdılar.

İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler ikilisi final maçında Polonyalı Patryk Zatowka/Marek Badowski çiftini 11-8, 9-11, 11-3, 11-9´luk setlerden sonra 3-1 mağlup ederek U21 Avrupa Şampiyonu oldu.

Avrupa´da tarih yazdık! Millilerimiz Avrupa Şampiyonu...
Avrupa´da tarih yazdık! Millilerimiz Avrupa Şampiyonu…

Türk Masa Tenisi tarihinde bir ilke imza attıklarını belirten Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç ´´İlkleri yaşatmaya devam ediyoruz. Tarihimizde ilk defa kendi yetiştirdiğimiz evlatlarımızla Avrupa Şampiyonu olduk. Bu başarı Türk Masa Tenisi tarihi için bir dönüm noktasıdır. Hedefimiz Avrupa Şampiyonluğuydu, bunu başardık. Şimdi önümüzde Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat hedefleri var. Tüm hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. Sporcularımızı, antrenörlerimizi ve emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Avrupa Şampiyonluğumuzu Zeytindalı Harekatında vatanımız için çarpışan tüm Mehmetçiklerimize hediye ediyoruz´´ dedi.

Tek bayanlarda Özge Yılmaz´ın elde ettiği başarının önemine değinen Koç ´´Ayrıca Özge Yılmaz tek bayanlarda ilk senesinde çeyrek final oynama başarısı gösterdi. 5 yıl daha U21 Avrupa Şampiyonasında mücadele edecek. Kendisine güveniyoruz. Ciddi bir yükseliş içinde´´ diye konuştu.

Avrupa Şampiyonu oldukları için çok mutlu olduklarını belirten Milli sporcu İbrahim Gündüz ´´U21 Avrupa Şampiyonasını Şampiyon olarak tamamladık. Hissettiğimiz duyguların tarifi yok. Ülkemizi ve bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bize inanan ve bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz´´ diye konuştu.