ECE HARAÇ, İSVEÇ´TEN MADALYA İLE DÖNÜYOR
ECE HARAÇ, İSVEÇ´TEN MADALYA İLE DÖNÜYOR

ITTF Gençler ve Yıldızlar Dünya Turu İsveç Açık Turnuvasında ülkemizi temsil eden Milli sporcumuz Ece Haraç, Çift Kızlarda İsveçli partneri Rebecca Muskantor ile beraber üçüncülüğü elde ederek, 2020´nin ilk madalyasını kazandırdı.
İsveç´in Örebro kentinde yapılan Turnuvada Çift Kızlarda Ana Tablo ilk turunu bye geçen Ece Haraç/Muskantor ikilisi, 2.turda Heljala (Fin)/Morin (Kan) çiftini
3-0, son 16 turunda Alman Kauf/Stortz çiftini ve çeyrek finalde de Ukraynalı Dymytrenko/Vydruchenko çiftini aynı sonuçla 3-1 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Japon Aoki/Miwa Harimoto çiftine 3-0 yenilen Ece Haraç/Muskantor ikilisi İsveç Açık Turnuvasını genç Çift Kızlarda üçüncü olarak tamamlayarak bronz madalya kazandı.

Ece Haraç tek Kızlarda da Ana Tablo son 16 turunda Fransız Charlotte Lutz´a 4-2 mağlup oldu. 

İLK GÜN  

Dünya Masa Tenisi Federasyonu´nun sezon genelinde yaptığı önemli turnuvalardan, “2020 ITTF World Junior Circuit, Swedish Junior & Cadet Open” 2020 İsveç Yıldız&Genç Açık turnuvasında ilk gün Gençler kategorisinin çiftler ve ferdiler maçlarıyla başlarken, ülkemizi temsil eden Milli sporcumuz Ece Haraç, günü namağlup noktalayarak gurur kaynağımız oldu.

ITTF sıralaması için çok önemli puanlar verecek olan turnuvada 2019 Avrupa 2.miz Ece Haraç, ferdi müsabakalara ana tabloda başlayıp, ilk turu bay geçti. İkinci turda ise Almanya Gençler En İyi 12´ler turnuvasında 2019 Avrupa madayalı Bondareva´yı yenen Alman Naomi Pranjkovic´i 4-1 ile geçti. Özellikle maça 11-0´lık bir setle başlayan Ece, maçın geri kalanında da etkili servisleriyle maçın kontrolünü elinde tutmayı başardı. Milli sporcumuz yarın ilk 16´da Fransız Lutz Charlotte ile çeyrek final için Türkiye saatiyle 11:45´te mücadele edecek.

Çiftlerde ise Ece Haraç, ev sahibi ülkenin oyuncusu Rebecca Muskantor ile turnuvanın 2. seribaşısı olarak başladığı maçlarda, ilk turu bay geçti. İkinci turda Fin Anni Heljala ve Kanadalı Katherine Morin´e set vermeyen ikili, üçüncü turda Alman Annett Kaufmann ve Jele Storz ikilisini de 3-1 yendi ve çeyrek finale çıktı. 

Yarın (20 Eylül Perşembe) Türkiye saatiyle 11:00´de oynanacak maçta rakiplerimiz Ukraynalı Anastasiya Dymytrenko ve Alina Vydruchenko ikilisi.