İKMSK 2019-2020 Sezonu Lig Müsabakaları Sona Erdi. Derece yapan takım ve sporcuların ödülleri verildi.

Erkekler Süper Lig`de TELAS LASTİK, 1.Lig`de CONTİNENTAL, 2.Lig`de TÜRK TELEKOM, Kadınlar Liginde THY takımları Şampiyon oldu.

Takımların kupa ve madalyaları ile centilmen takım ve sporcuların plaketleri, 09 Şubat 2020 Pazar günü Tozkoparan Spor Salonunda yapılan maçların sonunda verildi.

İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği Başkanı Uğur BEŞOK, 2019-2020 sezonu liglerinde yer alan ve ayrıca derece yapan tüm takımların sporcu ve yöneticilerini tebrik etti. 03,04,05,06 Temmuz 2020 tarihlerinde İKMTSKD tarafından Balıkesir Burhaniye Atatürk Spor Salonunda yapılacak olan 18. Kuruluşlar Arası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecek olan kuruluş takımlarına başarılar diledi. Bu sezon İstanbul Kuruluşlar Arası Lig müsabakalarının Tozkoparan Spor Salonunda yapılmasına imkan ve olanak sağlayan İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü`ne, Masa Tenisi İl Temsilcisi Sn. Hüseyin ÖZTÜRK` e, ayrıca müsabakaları yöneten Baş Hakemler Sn. Hayrettin HACIYAKUPOĞULLARI, Sn.Ersen KINAYYİĞİT, Sn.Avni PEHLİVAN, Sn. Türkel ÇAYLI ve tüm müsabaka hakemleri ile salon görevlilerine teşekkür etti.

Takımların kupa, madalya ve plaketleri, Güngören Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sn. Remzi İLHAN, Masa Tenisi İl Temsilcisi Sn. Hüseyin ÖZTÜRK, Baş Hakemler Sn. Ersen KINAYYİĞİT, Sn. Avni PEHLİVAN ile İKMTSKD Yönetim Kurulu üyeleri Sn. Uğur BEŞOK, Sn. Ahmet SÖZMEN ve Sn. Ceydan TARAKÇI tarafından verildi.

2019-2020 sezonu sonunda, Süper Lig`den ŞİŞLİ ETFAL HASTANESİ ve İGDAŞ-A takımları birinci lige düştü. Birinci Lig`den CONTİNENTAL ve TURKCELL-A takımları Süper Lige çıktı. İkinci Lig`den TÜRK TELEKOM ve HAVELSAN-B takımları Birinci Lige çıktı. Birinci Lig`den ÇUHADAROĞLU ve MERCEDES BENZ TÜRK takımları İkinci Lige düştü.

Gelecek 2020, 2021 sezonunda liglerde yer almak için müracaat edecek olan ve çıkan takım sayıları dikkate alınarak ligler yeniden düzenlenebilecektir. Bu durum sezon başında gelen müracaatlar sonunda netlik kazanacaktır.

Toplu sonuçlar:

Süper Lig;
Şampiyon, TELAS LASTİK
2. YAKAR TEKSTİL
3. THY
4. İ.Ü CERRAHPAŞA
Centilmen Takım = ŞİŞLİ ETFAL HASTANESİ

1. Lig;
Şampiyon, CONTİNENTAL
2. TURKCELL-A
3. TOKİ
4. İSMMMO-A
Centilmen Takım = HAVELSAN

2. Lig;
Şampiyon, TÜRK TELEKOM
2. HAVELSAN-B
3. PFİZER
4. İSMMMO-B
Centilmen Takım = HALKBANK

Kadınlar Ligi;
Şampiyon, THY
2. GÜRELİ YMM
3. BAYMAK
4. İSMMMO
Centilmen Takım = TURKCELL