Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF), bu yıl Pop Amca IT8 Bayanlar Dünya Kupası ve Liebherr 2018 ITTF Erkekler Dünya Kupası’nda yarışacak 20 erkek ve kadın oyuncuyu onayladı.

Pop Amca 2018 ITTF Kadınlar Dünya Kupası – 28-30 Eylül 2018, Chengdu (CHN)
Liebherr 2018 ITTF Erkekler Dünya Kupası – 19-21 Ekim 2018. Paris (FRA)

Dünya sayıları ZHU Yuling (CHN) ve FAN Zhendong (CHN), bu yıl başlarında Avrupa Kupaları ile kalifiye olmuş diğer oyuncuların yanı sıra ikinci şampiyonluk için de mücadele edecekler.

Erkekler Savunma Şampiyonu Dimitrij OVTCHAROV (GER) & 2018 Geçen yıl Liege’de sekizinci ardı ardına çıkan bir unvanla Çin’in şansını sona erdiren ITTF-Avrupa Kupası Şampiyonu Timo BOLL (GER), Paris’teki Avrupa yüküne liderlik ederken, Romanya’nın Bernadette SZOCS & Elizabeta SAMARA, Chengdu’deki Avrupa kadın mücadelesini başlattı.

ITTF, 2018 ITTF Dünya Kupası Oyuncularını Onayladı
ITTF, 2018 ITTF Dünya Kupası Oyuncularını Onayladı

Kadın Dünyası ve Olimpiyat Şampiyonu DING Ning’a adanan DING Ning da üçüncü kadın Dünya Kupası unvanı için yarışmasını yaparken, erkek meslektaşı MA Long (CHN) Erkekler Dünya Kupası’ndan çekildi ve yerine onun vatandaşı LIN Gaoyuan kim tarafından değiştirilir İkinci Dünya Kupası görünümünü yapacak.

2016 Bayanlar Dünya Kupası Şampiyonu Miu HIRANO ve Kasumi ISHIKAWA’nın yanı sıra 15 yaşındaki Tomokazu HARIMOTO & Koki NIWA’nın Japon kadrosunun tamamı da Dünya Kupalarında yer alacak.

2018’deki güçlü performanslarıyla Kore DPR’s KIM Song I & Frenchman Emmanual LEBESSON sırasıyla Kadın ve Erkek Dünya Kupası’nda yarışmak için joker olarak ödüllendirildi.

ITTF Erkekler & Kadınlar Dünya Kupaları, ikinci aşamada en iyi 8 oyuncuya katılma şansı elde etmek için mücadele etmek üzere, grup aşamasında 9 – 20 oyun oynayan robinli oyuncularla başlayacak ve kazananı belirlemek için bir nakavt sistemi oynanacak. .

ITTF Dünya Kupaları, uluslararası masa tenisi takvimlerinde ikinci en prestijli etkinliklerdir. Burada, Dünya Kupası, bir ev sahibi oyuncu ve bir joker karakteriyle birlikte, kendi Kıta Kupaları ile kalifiye olmuş en iyi tenisçilerden sadece 17’si, Grand Slam Başlığı’na (Olimpiyat Oyunları, Dünya Şampiyonaları, Dünya Kupası) doğru sayılan prestijli şampiyonluk için yarış.