Türkiye’de masa tenisinin yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile bilişim şirketi Hitit Bilgisayar tarafından yürütülen “Uçan Raketler” projesinin açılışı Çorum’da gerçekleştirildi.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu iş birliğiyle gerçekleştirilen projeyle çocukların, küçük yaşlardan itibaren masa tenisi sporu ile buluşturulması, bu sayede sağlıklı yaşam ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmaları amaçlanıyor.

Projenin ilk çalışmasının Çorum’da hayata geçirilmesi dolayısıyla Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.

Türkiye'de masa tenisinin yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile bilişim şirketi Hitit Bilgisayar tarafından yürütülen "Uçan Raketler" projesinin açılışı Çorum'da gerçekleştirildi.
Türkiye’de masa tenisinin yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile bilişim şirketi Hitit Bilgisayar tarafından yürütülen “Uçan Raketler” projesinin açılışı Çorum’da gerçekleştirildi.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de masa tenisinin tabana yayılması için çalışmalar yaptıklarını, bu kapsamda “Uçan Raketler” projesinin çok önemli olduğunu söyledi.

“Projenin tüm spor branşlarında örnek alınması gerektiğini düşünüyoruz. Üstlendiği vizyon ve misyonla sürekliliği ve somut ölçülebilir sonuçlarıyla çok ses getireceğine inanıyoruz.” diyen Koç, projenin masa tenisinde Türkiye’yi yurt içi ve yurt dışındaki turnuvalarda temsil edecek başarılı sporcuların keşfedileceği bir yetenek havuzu görevini üstleneceğini belirtti.

Projenin devamında ilk yıl için bin 500’ü aşkın öğretmenin Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından verilecek eğitim sonunda antrenörlük sertifikası alması ve ilk yıl 11 bin çocuğa ulaşılmasının hedeflendiği ve Çorum’un ardından belirlenen illerde de projenin uygulanacağı, okullara masa tenisi sporu malzemeleri hediye edileceği kaydedildi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse ve Belediye Başkanı Zeki Gül de Hitit Bilgisayar ile federasyona teşekkür ederek, projenin Çorum’da hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Masa Tenisi Milli Takımı sporcuları tarafından gösteri maçı yapıldı. Milletvekilleri Kavuncu ve Köse, Başkan Gül ile Federasyon Başkanı Koç da masa tenisi oynadı.