Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu ve İstanbul Çinli İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ICBIA),Darüşşafaka Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Masa Tenisi Kulübü’nün ana destekçisi oldu. İş birliği kapsamında okulda masa tenisi ekipmanları baştan aşağı yenilenirken; uzun yıllardır ülkemizde farklı görevlerde bulunan, Çin asıllı eski milli sporcu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Masa Tenisi Bayan A Takımı Antrenörü Merve Menge (Meng Li Wang) haftanın iki günü vereceği derslerle Darüşşafakalı öğrencilerin antrenörlüğünü üstlenecek

155 yıldır ‘eğitimde fırsat eşitliği’ misyonuyla ebeveyn kaybı yaşamış, maddi durumu elverişsiz öğrencileri eşitlikçi, akılcı ve çağdaş bir eğitimle buluşturan Darüşşafaka Cemiyeti, çocuklara spor sevgisini aşılamayı sürdürüyor.

VMTD Ferdi Ligi Puan Durumu

Darüşşafaka Eğitim Kurumları bünyesinde oluşturulan Masa Tenisi Kulübü, Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu ve İstanbul Çinli İşadamları ve Sanayicileri Derneği’nin (ICBIA) destekleriyle yoluna artık daha güçlü bir şekilde devam ediyor.

ÖĞRENCİLERİN ANTRENÖRLÜĞÜNÜ MENG LI WANG ÜSTLENECEK

Söz konusu iş birliği kapsamında; Darüşşafaka Masa Tenisi Kulübü’nün ihtiyaç duyduğu ekipmanlar Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu ve ICBIA tarafından sağlanırken; Darüşşafakalı öğrenciler masa tenisinde büyük tecrübeye sahip bir antrenörden ders almanın ayrıcalığını yaşayacak. Bu iki önemli kurumun öncülüğünde; Darüşşafaka Masa Tenisi Kulübü’nün antrenörlüğünü uzun yıllardır ülkemizde farklı görevlerde bulunan, Çin asıllı eski milli sporcu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Masa Tenisi Bayan A Takımı Antrenörü Merve Menge (Meng Li Wang) üstlenecek. Merve Menge, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda masa tenisi sevgisinin aşılanması ve masa tenisi ruhunun canlanması için haftada iki gün okulda öğrencilerle bir araya gelerek masa tenisi sporunun inceliklerini öğrencilerle paylaşacak.

Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu ve ICBIA ile Darüşşafaka Cemiyeti arasında hayata geçen iş birliğine ilişkin lansman töreni, 19 Aralık 2018 tarihinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsü içinde yer alan Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlendi. Etkinliğe, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei’nin yanı sıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, ICBIA ve Darüşşafaka Cemiyeti yöneticileri, antrenör Merve Menge ve öğrenciler katıldı.