Masa Tenisi Milli Takımı 18-23 Eylül tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek olan Büyükler Avrupa Şampiyonası öncesi Çorum’da kampa girdi.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Masa Tenisi A Milli Takım Kampı Çorum’da başladı. 18-23 tarihleri arasında İspanya’nın Alikante Şehri’nde düzenlenecek olan Büyükler Avrupa Şampiyonası öncesi Çorum’da kampa giren A milliler Çorum’da ilk antrenmanını Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Bayan sporcular Gülpembe Özkaya (İstanbul), Özge Yılmaz (Kayseri), Betül Nur Kahraman (Kayseri), Sibel Altınkaya (İstanbul), Ece Haraç (Yalova), erkek sporcular İbrahim Gündüz (İstanbul), Abdullah Talha Yiğenler (İstanbul), Ali Afşin Gül (İstanbul), Batuhan Ulucak (Antalya), Bilal Selim Tok (Yalova) Turgay Şirzad Yılmaz (Yalova) ve Metin Bekar (Çorum) olmak üzere toplam 12 sporcu, antrenörler Ali Korkmaz, Onur Germayanoğlu ve Halil Adak nezaretinde Çorum’da hazırlıklarına start verdi.

Günde çift antrenman programı ile Avrupa Şampiyonası’na hazırlanacak olan milliler 17 Eylül’de kampı sonlandıracak.

Yıl içerisindeki turnuvalarda güzel sonuçlar elde ettiklerini belirten Germeyanoğlu, “Takımımızın şu anki form durumu gayet iyi. İspanya’da da başarılı sonuçlar alacağımızı umuyorum. Erkek ve kadın takımımız, bir hafta önce Mısır’da uluslararası bir kampta yer aldı. Oradaki kamp da gayet güzel geçti. Şu anda da burada son hazırlıklarımızı yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.