SAYTEV’in sponsor olduğu ve hocalığını Levent Menteş Baytaroğlu ve Zekai Soyadlı’nın üstlendiği bayanlar takımı KKTC’de bir ilki başararak, Türkiye masa tenisi liglerine katılma şansını yakaladı.

Yağmur Aktunç,Sude köknel ,Şerif kuyucu, Elif Töre , isimlerden oluşan SAYTEV kız takımı 17 takımdan oluşan Türkiye üçüncü masa tenisi liginde mücadele ediyor.

SAYTEV'in masa tenisi takımı Türkiye yolunda
SAYTEV’in masa tenisi takımı Türkiye yolunda

Ligin ilk ayağında Ankara’da sekiz maç  yapan SAYTEV bayan masa tenisi takım, Bütün maçlarını kazanarak sekiz de sekiz yaptı SAYTEV bayan takımı büyük bir başarı sağlayarak bir üst lige çıkmak için büyük avantaj elde etti.

Bir değerlendime yapan Genel koordinatör Şahap Aşıkoğlu, SAYTEV olarak bir ilki başarmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Türkiye liglerinde oynayan ilk bayanlar takımı olarak üçüncü ligin ilk ayağını sekiz maçta sekiz galibiyetle bitirmenin büyük bir başarı olduğunuz söyledi.

Hayallerinin bu takımla süper lige çıkmak olduğunun altını çizen Aşıkoğlu , böyle bir hedefin zor bir süreç olduğunu ve vakıf olarak bu hedefi kovalayacaklarını söyledi.

Sonuçlar;

SAYTEV 3 – Gaziantep 1

SAYTEV 3 – Ankara 1

SAYTEV 3 – Muğla 1

SAYTEV 3 – İskenderun 2

SAYTEV 3 – Manisa 0

SAYTEV 3 – Çorum 2

SAYTEV 3 – Van 1

SAYTEV 3 – İzmir 1