Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenecek olan Türk Dünyası Yıldızlar Masa Tenisi Ligi, 4 ülkeden 20 sporcunun katılımı ile 1-2 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul´da yapılacak.
Türkiye´nin yanı sıra, Azerbaycan, KKTC ve Özbekistan´dan 15 yaş altı Milli takım sporcuların katıldığı Masa Tenisi Türk Ligi, ortak kamp ve turnuva olmak üzere iki aşamadan oluşacak. Organizasyon kapsamında 31 Ağustos 2018 gününe kadar İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda günde çift antrenmanla ortak kamp yapacak olan sporcular, 1-2 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Masa Tenisi Türk Ligi´nde mücadele edecekler.

TÜRK KARDEŞLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELİYORUZ

Türki Cumhuriyetlerine yönelik Masa Tenisi branşında ilk kez bir etkinlik yapıldığını söyleyen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç ´´Yüzyıllardır süregelen soydaşlık bağımızla bir arada olduğumuz Türk kardeşlerimizle artık Masa Tenisi´nde de bir araya geliyoruz. Federasyonumuzun tam destek verdiği organizasyon Türk ülkeleri arasındaki iletişimi güçlendirecektir´´ dedi.

TÜRK DÜNYASI MASA TENİSİ LİGİ İSTANBUL´DA YAPILACAK
TÜRK DÜNYASI MASA TENİSİ LİGİ İSTANBUL´DA YAPILACAK