1 Ekim 1983’de Türk Masa tenisi yayın dünyasına Masa Tenisinin Sesi adlı 20*27,5 cm boyutlarında, 18 sayfalık bir dergi katıldı. Yurdumuzdaki gençlerin masa tenisine olan eğilimlerini, öğrenme hevesini gençler arasında yaymak, Masa tenisinin teknik ve genel özellikleriyle halka tanıtmak, ilgi duyan kişilere aradıkları bilgiyi genel ve doğru bir anlatımla verebilmek amacında kuruldu bu dergi.

Masa Tenisinin Sesi dergisi 1988 yılının sonuna kadar küçük boyutlarda yayınlandı. Sayfa sayısı da bu zaman dilimi içerisinde 34, 58 oldu. 1999 yılından itibaren de masa tenisi aktiviteleri arttıkça sayfa sayısı da artarak 68, 72 ve 80 oldu. 2008 yılının Nisan ayından itibaren derginin hem boyutu hem de hacmi arttı. 21*29,5 cm (A4) ebadında ve 100 sayfalık bir dergi olarak okuyucularının karşısındaydık artık.

Masa Tenisinin Sesi dergisi uzun süre düz baskı sistemiyle basıldı. Başlangıçtaki siyah beyaz baskı daha sonraları siyah beyaz baskının yanına bir özel renk baskısı ile uzun bir süre iki renkli olarak yayınlandı. 1999’dan itibaren dergi kısmen 4 renkli baskıya geçti. 2007’den sonra da bütünüyle renkli olarak yayınlandı. Kapak baskılarıysa 1. Sayıdan itibaren renkliydi.

Masa Tenisinin Sesi dergisi popüler bir dergi değildi ama Türkiye de ilk çıkan ve konusu tamamen masa tenisi olan bir dergiydi artık.

İlk sayı 500 adet basıldı. İkinci sayısında derginin tirajı hemen ikiye katlandı ve 1 000 basıldı. Masa Tenisinin Sesi dergisinin trajı 1999 da 1500’e, 2007’den itibaren de 3 000 oldu. Dergi artık, genç yaşlı her yaştan insanın severek okuduğu bir Masa Tenisi dergisi oldu.

Masa Tenisinin Sesi dergisi, iki kez aksamasına rağmen 26 yıldır devam ettirdiği bu spor hizmetini bugün de sürdürüyor. 26 yıl içinde 1-2 kez denenen fakat devamı sağlanamayan bir ikinci masa tenisi dergisi çıkmazken, bu derginin ekonomik sıkıntılara rağmen devam etmesi için çaba sarf eden, emek veren zor olmasına rağmen tüm kapıları çalarak derginin yaşaması için çırpınan Nazım Arpacı ‘ya tüm masa tenisi severler adına teşekkür ediyorum.

Masa Tenisinin sesi web sitesinin sahibi Nazım Arpacı, Genel Koordinatörü Oktay Aras ve Yazı İşleri Müdürü Tayfun Enginer’dir. Masa Tenisinin Sesi yayın kurulunda bulunan masa tenisinin gelişmesi ve kalkınmasında hizmet veren eğitim ve kültür düzeyi yüksek, bilinçli, çevrelerine duyarlı, özgür düşünceyi destekleyen ve aynı zamanda dergisiyle sıkı bir etkileşim içinde olan arkadaşlarla birlikte, dergisine sahip çıkan bir okuyucu kitlesine sahiptir.

Dergimizin web sitesi hazırlanmış ve Mayıs 2009’da masatenisininsesi.com adresinde internet dünyasına adım atmıştır. Masa Tenisinin sesi dergisine reklam vererek, bu derginin yaşamasında desteği olan tüm kurum, kuruluş ve masa tenisi sevenlere teşekkür ediyoruz.