TESYEV ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi destekleri ile bu yıl 3.’sü  düzenlenen Yavuz Kocaömer 3.Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 49 ilden 180 Özel Sporcu, 150 Antrenör/ İdareci ve 100 Özel Sporcu ailesi olmak üzere toplamda 430 kişi katılımı ile gerçekleşti.  

Şampiyona açılış töreninde TESYEV ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer, TOSSFED Federasyon Başkanı Birol Aydın, TOSSFED Asbaşkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Özel Sporcular ve aileleri katıldı.

Federasyon Başkanı Birol Aydın konuşmasında ‘’ Son 3 yılda gerçekleştirmiş olduğumuz Yavuz Kocaömer Masa Tenisi Bölge ve Türkiye Şampiyonalarında, Özel Sporcularımıza göstermiş olduğu desteklerden dolayı TESYEV ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.


Hamza Dönmez finaldeki rakibini de mağlup ederek Türkiye şampiyonu oldu.

TESYEV ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer ise; yapmış olduğu konuşmasında ‘’ Tüm katılımcı kulüplerimize hoş geldiniz dileklerinde bulunarak, Özel bireylerimizin hayatın her alanında yanında olmanın dünyanın samimi ve en güzel işi olduğunu belirtti. Son yıllarda Özel bireylerimizin spor alanındaki başarıları ile ön plana çıkmasından mutluluk duyduğunu, eğitim noktasında ise kendini bilmez insanların onları ötekileştirmek istemesini nefret ile kınadığı belirten Kocaömer, ‘’Bu can bu bedende olduğu sürece sizlerin yanında, sizlerin arkanızda olacağız’‘’ dedi.  

Turnuvaya Down Sendrom kategorisinden Katılan Orhangazi Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencisi Hamza Dönmez, tüm rakiplerini mağlup ederek Türkiye şampiyonu oldu.

2-4 Şubat tarihleri arasında arasında düzenlenen Şampiyonada büyük bir başarı ortaya koyan Hamza Dönmez finaldeki rakibini de mağlup ederek Türkiye şampiyonu oldu. Daha önce bölge finallerinde de büyük bir başarı gösteren Hamza Dönmez şimdi milli takım kadrosu ile Uluslararası şampiyonlarda mücadele edecek.